Сторінка музкерівника

В дошкільному навчальному закладі для дітей різних вікових груп музичними керівниками проводяться музичні заняття, тематичні розваги та святкові ранки. Діти із задоволенням пізнають навколишній світ та отримують емоційне задоволення від спілкування зі світом мистецтва.

Вплив музики на психічний розвиток дитини

Реформа системи освіти, яка стосується і дошкільників, висуває розвиток творчості дитини, як одну із пріоритетних задач. Без її вирішення неможливо виконати головні завдання дошкільної освіти,розроблену у „Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні”: формування базиса особистої культури дитини через відкриття її світогляду у цілому і різнобічному.
Дитина не повинна пасивно спостерігати оточуючий світ, вживати готову інформацію і копіювати її. Саме від творчих людей залежить розвиток суспільства. Перші творчі здібності особистості проявляються в дошкільному віці. Перед вихователем стоїть задача знайти шляхи своєчасного прояву у кожної дитини інтересів, природних задатків, здібностей і створити оптимальні умови для їх розвитку. І визначати конкретні сфери творчого потенціалу.
Як відомо,музика-вид мистецтва, який суттєво впливає на становлення особистості. Вона збагачує почуття дитини, сприяє оволодінням вмінням відчувати ритм, і мелодію твору, формує здібності адекватно реагувати на них своїм голосом і рухами, розвиває інтерес до різних музичних інструментів і бажання на них грати.
Головне в музичному розвитку дошкільнят-повести дитину в різнобарвний світ музики, навчити дитину жити „нею”. Задача педагога полягає в тому, щоб дитина робила це не тому, що так треба, а щоб дитина сказала:” Я буду робити це тому, що хочу, тому, що це мені інтересно.” Допомогти дитині відчути красоту і силу впливу музики - це задача важна. Спробувати частково вирішити цю задачу є „Програма художньо-естетичного розвитку й виховання дошкільників”. Головне у цій програмі - розвиток чуттєво-емоційної сфери дитини у взаємозв’язку з морально-інтелектуальним.
Музичне виховання - частина естетичного виховання дитини. Естетичне виховання проходить через ознайомлення дітей з різними видами мистецтва (музика, образотворче мистецтво, театр, хореографія, література, фольклор). Музика розвиває музичну культуру і формує позитивні якості особистості. Музика в більшій ступені, ніж інший вид мистецтва доступний дитині.
Під час слухання музики розвивається таке поняття, як емоційно образний зміст музики. Тобто діти знаходять зв’язок між засобами музичної виразності і змістом музики. Розвиваючи виконавські навички дітей ми співаємо без супроводу.
Відомо, що пісенна творчість направлена на розвиток тих чи інших музичних здібностей. І коли вже діти мають певний досвід музичної імітації, вони можуть виконувати ,наприклад музично-пісенну пластичну гру „Зайчик”, ”Зайчик-побігайчик”, „Вовчик”, „Кішка та собачка” і т.д. В музично-дидактичних іграх діти проспівують слова привітання з певною інтонацією та емоцією вибирають потрібний темп і ритм.
Ефективними видами занять, які дозволяють дитині розкритися повніше і яскравіше як особистості, являються розвивальні, домінуючи, комплексні, тематичні заняття.
Розвиток особистості дитини, сприяють дитячі музичні свята. Основою свята це є гра, веселе дійство, де є вільна музична діяльність. Викликаючи емоції радості, свята закріплюють знання дітей про оточуючий світ, розвивають мову дитини, творчу ініціативу та естетичний смак.
Підводячи підсумок скажу, що музика займає особливе місце у вихованні дошкільників. Головний принцип - це оптимальне співвідношення навчання та творчості.

7 цікавих фактів  впливу колискових мелодий

Німецькі вчені встановили, що заспокійливій ефект колискової музики набагато перевищує дію заспокійливих препаратів, а якщо перед операцією хворий прослухає колискову мелодію, то необхідна доза препарату знизиться вдвічі.

Ритм колискових мелодій максимально наближений до ритму спокійного серцебиття (68-72 удари на хвилину), саме тому колискова музика має заспокійливу і розслаблюючу дію.

Спів колискових пісень під час вагітності дуже корисний майбутній мамі. Під час співу в неї нормалізується серцевий ритм і тиск, знімаються прояви токсикозу, перебіг вагітності полегшується.

Спів є чудовою дихальною гімнастикою серцево-судинної та дихальної систем дитини, яка розвивається,гармонізується робота плаценти, кровообіг у ній. Після народження малюк швидше почне впізнавати мамин голос.

У годуючих  матерів, які співають своїм дітям колискові пісеньки, поліпшується лактація, і формується більш тісний емоційний зв'язок з малюком.

Діти, яким співають колискові пісні, раніше починають вимовляти звуки, у них швидше розвивається гортань, а, отже, і мова.

Фахівці стверджують, що діти, яким мами співали колискові пісеньки, менше схильні до психічних розладів, вони більш спокійні, а рівень інтелектуального розвитку у них вище, ніж у однолітків, яким не співали колискових.